piątek, 11 stycznia 2019

Nalewka z żurawiny przepis

Nalewka z żurawiny przepis

Owoce te są jednak dostępne przez stosunkowo krótki okres i dopiero w tym roku udało mi się je w końcu zdobyć! Przygotowanie nalewki z żurawiny poprzedziłem dobrymi kilkoma godzinami czytania i sprawdzania wszelkich dostępnych przepisów. Z żurawiny możemy zrobić pyszny sok, idealny do herbaty. Możemy przerobić ją na konfiturę, która wspaniale smakuje z serami, pieczoną kaczką, pasztetem czy innym mięsem.


Możemy również z żurawiny nastawić cudną nalewkę. Jej kolor jest pieknie czerwony, głęboki, a smak powalajacy. Przepis na tę nalewkę podał mi Pan Paweł. A może zainteresuje cię także nalewka wiśniowa i przepis w tym artykule? Wykorzystanie miodu, jeśli chodzi o bardziej innowacyjne przepisy na nalewkę z żurawiny na spirytusie czy wódce, jest doskonałym pomysłem.


Aby przygotować nalewkę żurawinową potrzebujemy jedynie trochę czasu - nawet do sześciu miesięcy, choć możemy znaleźć przepisy na żurawinówkę dwutygodniową. Właściwości lecznicze żurawiny znane są od wielu lat. Spożywana w rozsądnych ilościach wspomoże nasz system odpornościowy, układ moczowy, a nawet obniży cholesterol. Jeśli przeszkadza Ci kwaśny smak tych owoców, cennych substancji zawartych w żurawinie możesz dostarczyć organizmowi w formie nalewki.


Nalewka z żurawiny przepis

Październik to sezon na zbiór żurawiny. Wybierz najbardziej interesujący przepis i zacznij gotować! Lista przepisów na nalewka z suszonej żurawiny z polskich blogów kulinarnych.


Nastał jesienny czas, czas chłodu i infekcji górnych dróg oddechowych. Od paru lat, gdy tylko poczuję, że coś zaczyna mnie brać, wieczorem, po rozgrzewającym prysznicu, wypijam 1-kieliszeczki nalewki i wskakuję do łóżka. Póki co ta metoda działa. Zobacz, jak zrobić nalewkę z żurawiny. Słodko-kwaśno- cierpka o pięknym czerwoniutkim kolorze.


Dzisiaj zaproponuję Wam nalewkę z żurawiny. Połączyłem dziś nastaw z syropem wedle zaleceń, choć przyznam się, że dałem trochę mniej cukru z obawy o to, aby nalewka nie była zbyt słodka. Nastaw wczoraj trzykrotnie filtrowałem, po połączeniu z syropem ma (moim zdaniem ;-)) piękną ciemnorubinową barwę. Do kolekcji moich nalewek dołączyła żurawinówka.


Jeszcze uwaga w sprawie filtrowania: filtrowałem przed dużą gazę i aby nic nie stracić z nastawu, owoce coraz mocniej zaciskałem w gazie aż je wyżąłem prawie na wiór:) W moim prywatnym rankingu żurawninówka walczy o najwyższe podium z nalewką z pigwowca. Jaka nalewka na jakie dolegliwości i czy jakość owoców ma znaczenie. Odstawić w ciepłe miejsce na co najmniej dwa tygodnie. Każdy owoc nakłuć w kilku miejscach wykałaczką i lekko rozgnieść. Zawiera w sobie wiele cennych witamin i soli mineralnych.


Ma cudowne właściwości lecznicze. Myślę, że to można będzie jeszcze korygować. Wuja nalewka z żurawiny.


Oczywiście żurawina występuje w naszych lasach, lecz z reguły rośnie w miejscach, podmokłych i trudno dostępnych. Owoc ten ma charakterystyczny cierpko – słodki smak. Przez długie lata, nie zbierałem jagód żurawiny, nie widząc w nich szczególnego zastosowania w mojej kuchni. To prawda że żurawina, jest świetnym dodatkiem do. Gorzka i mocna nalewka z żurawiny o wyrafinowanym aromacie nie każdemu przypadnie do gustu.


Powinna za to smakować fanom żubrówki, bo jest jej słodszą wersj. Miętówka, czyli nalewka z mięty przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom orzeźwiającego smaku mentolu. Zielona nalewka miętowa świetnie pasuje do ciast i kawy, może także być traktowana jako lekarstwo.


Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykułu o nalewkach. Po dwóch dniach wyciągnęłam z zamrażarki żurawinę, zmieliłam. Poznaj najlepszy przepis na nalewki z mięty.


Następnie włożyłam ją do słoja i zalałam połową litra wódki. Całość odstawiłam na 3-dni w ciemne miejsce. Kuliste czerwone jagody o średnicy do centymetra są bogatym źródłem witaminy C, minerałów takich jak só potas, fosfor, wapń i magnez, a także szereg kwasów organicznych - cytrynowego i jabłkowego. Jej smak jest absolutnie wyjątkowy. Na pewno zrekompensuje czas oczekiwania na gotowy trunek.


Trzeba bowiem wiedzieć, że nalewka z żurawiny wymaga niemałych pokładów cierpliwości. Poniżej przedstawiamy przepis. Najczęściej nalewki są przygotowywane ze świeżych owoców. Ja jednak odeszłam od tej zasady i przygotowałam nalewkę z suszonej żurawiny.


Nalewka z żurawiny przepis

Napój wyszedł bardzo dobry w smaku. Doskonale sprawdzi się, jako rozgrzewka w długie zimowe wieczory. Konfitura z żurawiny wspaniała z kilograma wyszło słoiczków po 190g. Natomiast przepis na żurawinę do mięsa to jest coś wspaniałego, poezja, rozkosz dla podniebienia. Kto nie robił niech spróbuje zakocha się w tym smaku.


Owoce żurawiny wypłukać,odsączyć na sitku, osuszyć ręcznikiem papierowym i włożyć do zamrażalnika przynajmniej na dobę. Warta wypróbowania:) Sposób przygotowania. Owoce umyć, przełożyć do dużego słoja, zalać wódką i trzymać w cieple przez dwa tygodnie. Nalewka bardzo smaczna, niezbyt mocna.


Vaccinium - gatunek rośliny wieloletniej z rodziny wrzosowatych, występującej w krajach północnej i środkowej Europy, północnej Azji i Ameryki Północnej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty