poniedziałek, 19 lutego 2018

Klasyczny omlet z jajka mleka i mąki

Klasyczny omlet z jajka mleka i mąki

Klasyczny omlet składa się z roztrzepanych dokładnie jajek i mleka lub śmietanki,. Masło rozgrzewamy na patelni, wlewamy masę jajeczną, gdy zetnie się na brzegach, podważamy omlet tak aby. Najczęściej omlet przygotowuje się klasyczny, czyli czysty albo z szynką, serem, szpinakiem lub grzybami.


Klasyczny omlet z jajka mleka i mąki

Można dodać do niego dowolnych ziół, warzyw, sera i grzybów. Jajka ścina się na patelni z masłem i pod koniec smażenia nakłada się na masę dodatki. Każdy ma swój własny przepis na omlet, ale nie każdy wie, który przepis na omlet jest tym klasycznym. OMLET to potrawa przyrządzana z roztrzepanych jajek z odrobiną mleka, które po doprawieniu wylewa się na nagrzaną patelnię z masłem i smaży do ścięcia się masy. Można przygotować omlet na słodko jak i na słono.


Bardzo szybko się go przygotowuje i można dodać do niego ulubione dodatki: szynkę, ser, paprykę. Dobrze smakuje zarówno w wersji na słodko, jak i na słono. Na początek zanotuj sobie składniki, które potrzebne będą Ci do jego przygotowania. Są to: dwa jajka, łyżka mąki, łyżka mleka i masło.


Omlet z jajek sera i zieleniny. Mąka kokosowa ma nieznaczny wpływ na poziom cukru we krwi. W praktyce każdy ma swój sposób przyrządzenia omleta. Przepisy różnią się ilością jajek, sposobem ich dodawania do omleta (rozbite bezpośrednio do miski lub ubite trzepaczką), ilością mąki, mleka (zastępowanego jogurtem naturalnym lub maślanką) oraz rodzajem tłuszczu do smażenia.


U nas kostka wędzonego – uwielbiam, znacznie polepsza smak omletu bez jajek! Białka oddziel od żółtek i ubij je ze szczyptą soli na sztywną pianę. Dodaj cukier oraz żółtka i zmiksuj. Na samym końcu dodaj mąkę i mleko, krótko zmiksuj. Znudziła mi sie niedzielna jajecznica i nabrałam ochoty na omlet.


Daaawno temu robiłam z dodatkiem mąki, wychodził gruby i puszysty. Dzisiaj zrobilismy z mężem z samych jajek i mleka. Jak zrobić klasyczny omlet francuski. W tym czasie blenderem przygotowujemy masę z jajek, mąki, mleka i wybranych przypraw.


Rozgrzane naczynie lub patelnię wyjmujemy. Dutch baby możemy podawać na słono i słodko. Francuski, na słodko, z szynką i serem - to nic trudnego. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach i mieć w lodówce świeże jajka, które są podstawą omletu. Dziś omlet doczkał się niezliczonej liczbie wariacji i kombinacji smaków i dodatków.


Idealny omlet musi być lekki, puszysty i wysmażony w sam raz. Dla kobiety o średniej aktywności fizycznej jajka zdecydowanie wystarczą. Dostarczy nam energii na cały dzień. Nie ukrywam, że jest on kaloryczny, jednak jak wiadomo, śniadanie jest najważniejsze i powinno ono być najbardziej kalorycznym daniem zjadanym w ciągu całego dnia.


Poniżej przedstawiam przepis na puszysty omlet z szynką. Po nałożeniu na niego dowolnych dodatków, omlet składa się na pół i wykłada na talerz. Mam swój wypróbowany przepis na omlet biszkoptowy na słodko, ale w ramach eksperymentu postanowiłam wypróbować ten przepis. Ten jest bardziej suchy, ale co kto lubi. Lista przepisów na omlet z polskich blogów kulinarnych.


Wybierz najbardziej interesujący przepis i zacznij gotować! Puszysty klasyczny omlet robi się z jajek i mleka, doprawionych odrobiną soli i pieprzu. Do francuskiego dodaje się odrobinę masła, do hiszpańskiego ziemniaki i cebulę. Można pokusić się o odrobinę chilli, garstkę pietruszki lub podsmażone grzyby. Dobrym pomysłem jest też dodanie sera do omletu – dobrze sprawdzi się tu parmezan, feta, odrobina gorgonzoli czy nawet gouda.


Ser może być naszym głównym. Składniki: całe jajka łyżki mąki łyżek mleka łyżeczka masła Troszkę oleju. Oto nasz przepis na omlet doskonały. Najprostszy i najszybszy.


Jajka rozbijamy do miseczki i roztrzepujemy. Jeśli chodzi o dodatki, dodajmy je od razu do jajek lub czekamy aż omlet znajdzie się na patelni i lekko zetnie. Do jajek możemy też dodać odrobinę mleka, wtedy nasze danie będzie miększe i bardziej aksamitne.


Jak się robi omlet biszkoptowy? Tutaj oprócz dwóch jajek, mleka bądź wody, oraz szczypty soli, potrzebujemy dwóch łyżek mąki. Pierwszym krokiem jest oddzielnie żółtek od białek i ubicie z białek sztywnej piany z odrobiną soli. Do ubitej piany dodajemy roztrzepane żółtka, delikatnie mieszamy jedynie do połączenia składników. W poradniku Marii Disslowej pt.


Disslowa swój poradnik wydała z myślą o początkujących gosposiach, tak aby ułatwić im „nabywanie wiadomości z dziedziny gospodarstwa domowego, a w szczególności kucharstwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty