Smaczna, łatwa w wykonaniu i dość tania propozycja obiadowa. Aby wątróbka była mięciutka należy pamiętać o podstawowej rzeczy, że można ją posolić dopiero po usmażeniu. Gdy zrobimy to wcześniej wówczas będzie twarda. Ostatnio robię ją dość często, bo jakoś tak się w niej zasmakowaliśmy.
Niezbędne składniki to: wątróbka drobiowa, kwaśne jabłka i cebulka. Do tego mąka i przyprawy, takie jak majeranek, sól i pieprz. Do oprószenia wątróbki przydadzą się Ziarenka Smaku WINIARY. Potrawę najlepiej podawać z pokrojonymi w talarki pieczonymi ziemniakami lub ulubionym pieczywem. Ja dodałam jeszcze koperek i jabłko, więc sos miał lekko słodkawy posmak.
W dobrych sklepach mięsnych dostaniesz wątrobę cielęcą, wieprzową lub drobiową. Różnią się one nieco pod względem walorów smakowych. Podana ze śliwkami to prawdziwe niebo w gębie! Po drugie cebulka, koniecznie!
A po trzecie – to jest naprawdę smaczne danie. Ja wątróbkę lubię bardzo, staram się zawsze przygotować ją delikatnie i smacznie, i taka właśnie jest ta wątróbka drobiowa z cebulą. Polecam z ziemniaczkami i życzę. Ja do cebuli dodałem jabłka, a pod koniec smażenia samej wątróbki podlałem 30ml brandy.
Wydrukuj lub pobierz PDF z przepisem. Możemy podać ją na obia kolacje, czy przekąskę. WĄTRÓBKA Dzisiaj moi mili wątróbka drobiowa duszona lub smażoną z cebulą i śmietaną. Takie pytania odstaję często na maila.
Na dużej patelni rozgrzać masło i wrzucić wątróbkę. Obsmażyć na ostrym ogniu ze wszystkich stron, zmniejszyć płomień, dodać cebulę pokrojoną w półplasterki, krótko podsmażyć i dodać jabłko pokrojone w ósemki. PRZEPIS POCHODZI Z PROGRAMU: Ewa gotuje.
U mnie w domu zawsze jadało się podroby dlatego wątróbki to dla mnie rarytas i jedne z ulubionych dań. Tak naprawdę wystarczą dwa składniki: wątróbka i cebulka i mamy zgrany duet. Na patelni rozgrzewamy olej i wkładamy wątróbkę,posypując ją mąką. Cebulę obieramy i kroimy w pół krążki. Wątróbkę myjemy i oczyszczamy z błonek.
Następnie dodajemy cebulę i posypujemy papryką,solą oraz pieprzem. Podsmażamy ją z każdej strony po kilka chwil. Delikatnie całość mieszamy. Dodajemy wodę i dusimy do miękkości cebuli.
Dla poprawy smaku często podaje się więc duszoną wątróbkę drobiową w sosie lub z cebulą i jabłkiem. Nie znam smaku baraniej, ale od drobiowej różni się na pewno. Mnie niestety żadna wątróbka drobiowa lub wieprzowa nie jest w stanie przekonać do swojego smaku, nawet taka miękka i delikatna. Czasem po prostu się nie da czegoś polubić i już ;). Your browser does not currently recognize any of the video formats available.
W wątrobie znajdziemy też spore ilości kwasu foliowego, białka wysokiej jakości, witamin z grupy B, a także składników mineralnych, takich jak żelazo, cynk czy potas. Przygotowanie dania zacznij od cebuli. Obierz – cebule, przekrój je na pół, a następnie posiekaj w na plasterki (tzw. piórka).
Wodę wlać na patelnię, dodać kostkę rosołową i czekać, aż się rozpuści. W tym czasie wątróbkę obrać z błonki i pokroić na mniejsze kawałki. Gdy kostka się rozpuści dodać wątróbkę i przykryć.
W międzyczasie pokroić cebulę w drobne talarki. Owe plastry powinny mieś około pół centymetra grubości. Gruszki obieram, kroję na ósemki, usuwam gniazda nasienne i skrapiam sokiem z cytryny.
Dziwne, że tak dużo osób, a szczególnie dzieci, na słowo wątróbka wykrzywia się z niesmakiem. Przecież z wątróbki drobiowej przyrządza się znakomite dania. Jednym z nich jest wątróbka smażona w panierce z cebulą, którą serwujemy z piekarnika.
Tym daniem można przekonać do wątróbki każdego.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.