Im pierniczki grubsze tym są bardziej miękkie. To raczej nie jest przepis na cieniutkie pierniczki do których jesteśmy przyzwyczajeni i zwyczajnie szkoda je. Poznaj przepis na miękkie pierniczki – idealne do kosztowania od razu po upieczeniu! Miękkie pierniczki rozpływają się w ustach. Możesz je ozdobić słodką polewą z lukru lub czekolady, a także użyć dowolnej posypki.
Upieczone pierniczki studzimy i zajadamy, bądź lukrujemy. Wydawałoby się, że w temacie pierniczków świątecznych nie ma już nic oryginalnego do odkrycia. Jest to jednak tylko złudzenie. Oto masz przed sobą przepis na pierniczki idealne.
Cierpki, głęboki smak moczonych w brandy rodzynek, łączy się tutaj z intensywnie wyczuwalną czekoladą, aromatyczną skórką z cytryny i nieodłącznie kojarzącymi się ze świętami cynamonem, imbirem. Jeśli tak jak ja w tym roku nie mieliście czasu się wcześniej zdecydować, a myślicie, że już za późno, ten przepis jest dla Was! Są miękkie, lekko kruche i nadają się do jedzenia i dekoracji od razu po upieczeniu.
Jeśli ciasto będzie zbyt miękkie, schłodzić (będzie się lepiej wałkowało). Wałkować na stolnicy na grubość - mm lekko podsypując mąką (grubsze pierniczki są bardziej miękkie po upieczeniu). Wykrawać pierniczki o dowolnych kształtach i przekładać na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Do smaku możesz dodać kilka kropel soku z cytryny.
Jeszcze ciepłe pierniczki posmaruj lukrem, możesz je też posypać kolorową lub czekoladową posypką, ozdobić rodzynkami, kandyzowanymi owocami lub jadalnymi perełkami. Chyba każdy przyzna mi rację. Niestety mają tendencję do twardnienia.
Jak sobie poradzić z twardymi piernikami? Pierniczki są przepyszne. Co zrobić, żeby były miękkie i chrupiące? Wypróbuj poniższe sposoby i sprawdź, który jest najlepszy dla Ciebie.
Można je zrobić w każdym momencie przed Świętami, przed samą Wigilią lub nawet trzy tygodnie wcześniej. Na każdą okazję - Wigilię Szkolną czy do pracy, dla dzieci i znajomych. W zależności od tego jak grube będą nasze pierniczki i jak długo będą pieczone, wyjdą po upieczeniu miękkie lub twardsze. By pierniczki ładnie się błyszczały i miały ciemną skórkę, można przed pieczeniem posmarować roztrzepanym jajkiem. Strasznie się bałam tego, czy pierniki wyjdą miękkie.
Szybkie i miękkie pierniczki,nie wiem która to już tura od listopada,ale mam nadzieje,że to już ostatnia przed świętami ;-) Tym razem. Składniki na kreMasło 200g Masa krówkowa 200g Beza 100g. U mnie bez polewy , ale i tak były smaczne. Obserwuj bloga Obserwujesz bloga zapachy kuchni. Ciasto przygotowuje się ekspresowo (czas przygotowania wydłuża jedynie przestudzenie miodu :), nie trzeba go długo ugniatać, nie przykleja się do wałka, nie rozpada, a pierniczki bardzo łatwo się z niego wykrawa.
Same ciastka po upieczeniu ładnie trzymają kształt, są od razu gotowe do jedzenia i miękkie. CO ZROBIĆ, ABY PIERNICZKI BYŁY SZYBKO MIĘKKIE: Do szczelnego pojemnika wkładamy pierniczki razem z: obierkami jabłka, wymieniamy je co 1-dni na świeże. Pyszne, słodkie i kruche.
Takie, którym nie oprze się nikt? Przepisy są bardzo proste. PIERNIKI OD RAZU MIĘKKIE – NAJLEPSZY PRZEPIS NA PIERNIKI BEZ LEŻAKOWANIA – takie pierniki robię w moim domu od lat #128578; po wystygnięciu nie robią się twarde dlatego można je przygotować w każdej chwili #128578;.
Gdyby stwardniały, wystarczy pozostawić je na noc lub dobę na kratce kuchennej, a gdy wchłoną wilgoć z powietrza to zmiękną. Do pierniczków można dodać posiekane orzechy włoskie, dla wzbogacenia smaku lub zrobić gładkie pierniczki bez ich dodatku. Wspaniała ozdoba na święta Bożego Narodzenia.
Ciasto dobrze się formuje, nie rośnie zbytnio podczas pieczenia, a wycięte formy nie odkształcają się. Szukasz przepisu na pierniczki świąteczne - trafiłeś najlepiej! Jak upiec miękkie pierniczki świąteczne, które nie twardnieją? Jak zrobić miękkie pierniki bożonarodzeniowe?
Dodatek korzennych przypraw i miodu w tradycyjnych przepisach sprawia, że pierniki są dość twarde po upieczeniu i potrzebują nieco czasu (a czasami domowych sposobów), by zmiękły. Zawsze bardzo chciałam zrobić miękkie pierniczki z dodatkiem drożdży. Długo szukałam przepisu, bo musiał być ten szczególny, z którego Zobacz więcej. Tak zregenerowane pierniczki powinny być miękkie i ciepłe, jakby przed chwilą opuściły piekarnik. Piekarnik nastawiamy na 200C.
Układamy pierniczki na papierze do pieczenia i delikatnie zraszamy je wodą, znów pomocny będzie zraszacz. Jeśli ktoś nie ma dekoratora, może zrobić tutkę z papieru do pieczenia lub uciąć rożek sztywnego woreczka foliowego i wypełnić go lukrem. Najlepiej przechowywać ciastka w dużej puszce z kawałkami jabłka wymienianymi codziennie, by nie stwardniały. Z czasem jednak staną się odpowiednio miękkie i kruche.
Aby je przygotować, najpierw połącz wszystkie niezbędne składniki i wyrób jednolite ciasto. Następnie wytnij kształty – choinki, bałwanki, aniołki. Możesz to zrobić za pomocą foremek lub tworzyć radełkiem własne fantazyjne wzory.
Po upieczeniu udekoruj pierniczki lukrem.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.