poniedziałek, 11 sierpnia 2014

Jaki miód do pierniczków

No i właśnie tak ucięło. A chodziło o to czy lukrowanie istotnie wpływa na słodkość pierniczków. Ani ja ani moje otoczenie nie lubimy bardzo słodkich ciast czy ciastek i zastanawiam się czy wobec tego że chcę pierniki ozdobić lukrem mam robić je dokładnie wg przepisu czy ograniczyć ilość cukru i ewentualnie o ile.


Może to i głupie pytanie,ale mam problem, w zeszłym roku upiekłam część pierniczków z miodu sztucznego, a część z prawdziwego. Duńskie miodowe serca piernikowe w polewie czekoladowej. Bez dodatku cukru, cała ich słodycz pochodzi z dobrej jakości miodu. Robimy je wspólnie z dziećmi!


Jakiego miodu użyć - najprościej odpowiedzieć, że prawdziwego, Waszego ulubionego, pamiętając, że jako główny składnik będzie miał istotny wpływ na smak pierniczków. Zajmuje to więcej czasu, ale efekty cieszą całą rodzinę. Wybierając tę opcję, trzeba doliczyć czas na popołudniową drzemkę Malucha, wziąć pod uwagę nieoczekiwane gonitwy po domu i obowiązkowe przerwy na jedzenie jeszcze gorących pierniczków. W garnku podgrzewamy miód i masło.


Pieczenie tych pierniczków to sama przyjemność! Podczas podgrzewania miodu w całej kuchni unosi się wspaniały aromat przypraw i przez chwilę można zapomnieć o całym bałaganie, który czeka na ogarnięcie przed świętami ;). Dzięki tym pierniczkom przekonałam się również, że nie ma nic lepszego od naturalnych przypraw.


Miód gryczany – ciemny miód o bardzo wyrazistym smaku. Idealny wybór w sytuacji, gdy nie lubimy zbyt słodkich wypieków. Miód spadziowy z drzew iglastych – również ciemny miód o bardzo specyficznym, leśnym posmaku. Do pierników rzadko stosowany ze względu na nietypowy smak. Z pewnością tak – to jeden z najstarszych, naturalnych leków.


Właściwości lecznicze i zastosowanie miodu zależą jednak od danego rodzaju. Jaki miód jest zatem najzdrowszy, który stosować na przeziębienie i co jeszcze warto o nim wiedzieć? Mam pewien dylemat: w kilku miejscach spotkałam się z opinią, że do pierniczków najlepiej użyć miodu sztucznego, ponieważ używając naturalnego pierniki będą twarde. Duży słoik naturalnego miodu to mój nieodłączny towarzysz w okresie jesienno-zimowym. Przyznam, że do tej pory używałam naturalnego.


Może Wy macie wyrobioną opinię na ten temat. Mam w planach niebawem zrobić pierniczki na święta, jednak nie wiem jaki miód będzie najlepszy, ma ktoś może jakieś propozycje który się najbardziej nadaje? Nie wiesz, jak przygotować najlepsze najlepsze pierniki świąteczne?


Wykorzystaj sprawdzony przepis z miodem, dojrzewające lub miękkie z nadzieniem. Sprawdź, jak zrobić najlepszy lukier królewski do pierników! Podstawą każdych dobrych pierniczków jest miód i oczywiście przyprawy korzenne. Więcej przepisów i porad świątecznych na Polki.


Wszystko zależy od tego jaki efekt końcowy nas interesuje. Sekretem pysznych pierników jest ponoć czas, znakomity miód oraz dobre przyprawy korzenne. Chcesz poznać więcej sekretów tych małych i większych pierników, pierniczków i ciast z miodem? Zajrzyj do sprawdzonych przepisów.


Na pewno zachwycą Cię drobne pierniczki Aganiok, powali na kolana krajanka piernikowa, zakochasz się w pierniku. Wspólne pieczenie pierniczków z dziećmi to doskonała zabawa. Korzenny zapach pierniczków unoszący się w domu nierozerwanie kojarzy się ze świętami. Po upieczeniu można też wspólnie z dziećmi dekorować pierniczki masami cukierniczymi, albo pomalować je farbkami spożywczymi.


Jeśli kupiłaś miód w kolorze bardzo ciemnym to jest to miód na pewno spadziowy. Starszaki mogą pomagać wyrabiać ciasto, maluchy wycinać ciastka w wybranych przez siebie kształtach. Miód lipowy będzie w kolorze bursztynu. Wielokwiatowy będzie jaśniejszy i bardziej mętny. Pierniczenia czas start!


Przyprawa nie ma żadnych konserwantów ani wypełniaczy w postaci mąki i cukru, składa się tylko z naturalnych składników, po otwarciu cudownie pachnie i ma fajny, ciemny kolor. A przy tym ilość poszczególnych składników jest tak dobrana, że smak pierniczków czy ciast jest doskonały. Szczerze polecam, choć oczywiście nie narzucam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty