wtorek, 12 kwietnia 2016

Jak pieczemy biszkopt

Kolejność dodawania składników do ubitych białek właściwie nie ma znaczenia. A niewykorzystane kawałki upieczonego biszkoptu można wysuszyć i użyć do tiramisu. Piszę nie bez powodu, bo wyobraźcie sobie, że.


Jak pieczemy biszkopt

Tortownicę, w której ma być pieczony biszkopt, przed wlaniem ciasta należy natłuścić oraz wysypać bułką tartą. Porada ta dotyczy jednak tylko spodu. Boków tortownicy nie wolno natłuszczać, gdyż w trakcie pieczenia ciasto odejdzie od nich, a pośrodku biszkoptu utworzy się niepotrzebne wybrzuszenie. Początkowo piekarnik powinien być rozgrzany do temperatury 1o C, natomiast gdy ciasto zacznie rosnąć, należy zwiększyć ustawienie do 2stopni. Tradycyjna metoda sprawdzania czy ciasto jest już gotowe, polega na.


Miksujemy aż piana będzie naprawdę sztywna i lśniąca. Wlewamy potem po kolei żółtka, miksując po każdym ok. Przesiane i połączone mąki (jeśli pieczemy biszkopt kakaowy – kakao przesiewamy razem z mąką tortową i mieszamy) dodajemy partiami do masy, mieszając już delikatnie łyżką. Niektórym udaje się prawie zawsze, innym znowu nie wychodzi nigdy.


Większość ma swój sprawdzony przepis na biszkopt, którego trzyma się przez lata i nie ma zamiaru nic zmieniać, inni wciąż poszukują nowych sposobów na jego. Ciasta wyszło bardzo dużo, ubijalam mikserem planetarnym. Podczas pieczenia temp 1stopni, biszkopt wyrósł ponad formę najbardziej brzegami, środek nie bardzo chciał urosnąć. Po rzuceniu biszkopem pojawiły się pęknięcia i się zapadł. Ciasto studzimy w piekarniku, a odkrawamy boki dopiero, kiedy biszkopt całkowicie ostygnie.


Choć zrobić biszkopt jest dość łatwo, diabeł tkwi w szczegółach. Warto wiec zwrócić uwagę na niuanse, któe sprawią, że ciasto zawsze sie uda. Sprawdź patyczkiem, wykałaczką lub do szaszłyków, czy jest suchy, wbijając go do ciasta. Nie wyjmujemy od razu z piekarnika tylko zostawiamy na jakiś czas w środku przy otwartych drzwiczkach.


Po tym czasie warto upewnić się, że jest upieczony za pomocą drewnianego patyczka. Należy wkłuć go w środek biszkoptu i po wyciągnieciu nie powinno być na nim surowego ciasta. Czas zabrać się do dzieła. Sekret puszystego biszkopta leży w dobrym napowietrzeniu ciasta. Mam zamiar upiec ten biszkopt, ale w tortownicy o średnicy cm.


Z przelicznika wynika, ze nalezy użyć ponad jajek, a przeciez tyle nie ubiję jednym mikserem. Czy mogę w takim razie upiec jeden biszkopt np. Pytanie brzmi jak długo piec taki biszkopt, bo będzie płytszy? Macie sposób na to żeby biszkopt nie oklapł?


Jak pieczemy biszkopt

Dopiero po upływie minut możecie otworzyć piekarnik i sprawdzić patyczkiem, czy ciasto już upieczone. Wszystko razem mieszamy. Przygotowany biszkopt przekładamy do formy i pieczemy w temp.


Gotowy biszkopt odstawiamy, aby wystygł. Po wystudzeniu biszkopt przekrawamy na blaty. Poniżej przedstawiam dwa warianty: pierwszy wariant to biszkopt z czterech jaj, który po przekrojeniu na pół daje dwa blaty, a drugi wariant to biszkopt, ale z sześciu jaj, który można przekroić na trzy blaty. Biszkopt studzimy w otwartym piekarniku, po.


Jak pieczemy biszkopt

Im większa, tym dłużej trzymamy ciasto w piekarniku. Nie należy otwierać piekarnika w trakcie pieczenia. Zmiany temperatury mogą spowodować, że biszkopt opadnie. Kiedy jest już wyrośnięty i apetycznie złocisty na wierzchu, wyłączamy piekarnik i studzimy.


Nigdy nie otwieraj piekarnika w czasie pieczenia. Lekkie zarumienienie wierzchu świadczy o tym, że biszkopt jest gotowy. Jeśli jest suchy biszkopt jest dobrze upieczony.


Wypróbuj sprawdzony przepis na biszkopt. To najdelikatniejsze i lekkie ciasto jest łatwe w przygotowaniu i nigdy nie opada. Zobacz, jak krok po kroku możes.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty