Leczo na zimę (w słoiku) 1. Cukinię obieramy i wydrążamy środek. Twarde boki kroimy w kostkę. Cebulę obieramy i drobno siekamy.
Po upływie tego czasu dodajemy pokrojone w kostkę papryki, ziela angielskie oraz liście laurowe. Doskonale smakuje późnym latem i jesienią, gdy sezon na warzywa w pełni. Dzięki pasteryzacji możemy zajadać się leczo z cukinii, papryki i pomidorów również zimą. Sprawdź, jak zrobić leczo na zimę w słoikach - podajemy sprawdzony przepis. Ponieważ sezon na warzywa w pełni, mamy świeże pomidory, paprykę i cukinię, postanowiliśmy w tym roku zamknąć w słoikach i nasze leczo.
Młodą cukinię opłukać, osuszyć i pokroić w dużą kostkę (natomiast starszą należy obrać ze skóry i wydrążyć pestki, i takim przypadku trzeba jej mieć więcej, bo dużo odchodzi). Ustawiamy temperaturę 1stopni - grzałka górna i dolna. Wstawiamy słoiki do piekarnika i włączamy podgrzewanie (najlepiej z boosterem) do 1stopni.
Po osiągnięciu temperatury zmniejszamy do 1stopni i od tego czasu minut. Można też dodać podsmażaną kiełbaskę i otrzymać wówczas bardziej “męską” wersję ;) Oczywiście leczo można także podawać z makaronami, ryżem, ziemniakami w towarzystwie mięs. Podgrzewając leczo Zobacz więcej. Wystarczy wrzucić do garnka, podgrzać i mamy gotowy obiad.
Z tak przygotowane lecza możemy bardzo szybko przyrządzić p. I mimo, że mogę kupić na nie wszystkie składniki w tym czasie to nie to samo co z sezonowych. Więc zaprawiam pa Zobacz więcej. Witam serdecznie Chciałabym się podzielić przepisem na pyszne leczo z cukinią do słoików na zimę. W ubiegłym roku jednak moje obie zamrażarki były tak wypełnione po brzegi owocami i grzybami, że na leczo nie starczyło już miejsca. Pomyślałam, że zrobię leczo w słoikach , chociaż miałam trochę wątpliwości czy dobrze się przechowa.
Dlatego w tym roku postanowiłam zrobić swoje pierwsze leczo w słoikach. Zrobiłam dwie wersje, z pieczarkami i bez oraz część słoików tylko zawekowałam a drugą część zapasteryzowałam w piekarniku. Zima za pasem, a sezon na pomidory i paprykę trwa, dlatego to najlepszy czas na przygotowanie pysznego leczo do słoików. Danie to można zapasteryzować w słoikach i zostawić sobie gotowe na inne okazje zimą, kiedy zabraknie nam czasu na przygotowanie obiadu lub kolacji.
Obserwuj bloga Obserwujesz bloga Obiad gotowy! Witam, uwielbiam latem robić leczo z papryki, cukini, cebuli i pomidorów, ceny są wtedy niskie a warzywa cudownie dojrzałe. W tym roku chciałabym zrobić dużo na zapas, w słoikach.
Jak najlepiej pasteryzować? Przepis na leczo do słoików na zimę. Papryka na leczo w słoiku. Paprykę oczyścić i pokroić w paski. Na patelni rozgrzać olej i zeszklić cebulę, dodać paprykę i pomidory.
Głównie za mnóstwo warzyw i owoców, które dojrzewają w ogrodzie. Gdy chcemy powrócić do tych smaków zimą koniecznie musimy zrobić kilka słoików leczo z cukinii Jest to leczo warzywne. Sielsko, anielsko, warzywno. Jednak najbardziej klasyczne leczo to leczo najprostsze - bez grzybów czy dodatku wędlin. Takie leczo świetnie nadaje się do pasteryzowania w słoikach.
Warzywne leczo pachnące słońcem i wakacyjnymi wspomnieniami. Zróbcie je koniecznie, bo jest pyszne! Ja każdego roku robię kilkanaście słoików z leczo na czas kryzysu gdy nic nie będzie w lodówce:). Na dwie bardzo duże cukinie należy dodać około kg. Dobrze mieć takie zapasy w spiżarni, gdy akurat nie macie czasu na gotowanie.
Dodane przez dulas w: Tylko o kuchni. Warto zamykać lato w słoikach - tym razem mam dla Was przepis na leczo. Pyszna cukinia w słoikach - co jeszcze można zrobić? Co ciekawe, do przetworów z cukinii można wykorzystać przepisy na przetwory z ogórków. Można zakisić cukinie w słoikach, podobnie jak się robi ogórki małosolne.
Jeśli macie jesienią nadmiar jabłek lub lubicie w zimie szybciutko coś zmajstrować z naszymi rodzimymi owocami, polecam zamknąć tarte. PublicDomainPictures (Pixaby.com) Na dziesięciolitrowy garnek zużyjemy ok. Pomidory opłukać i pokroić dowolnie, można w kostkę.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.