Przepis na leczo do słoików na zimę. Młodą cukinię opłukać, osuszyć i pokroić w dużą kostkę (natomiast starszą należy obrać ze skóry i wydrążyć pestki, i takim przypadku trzeba jej mieć więcej, bo dużo odchodzi). Leczo to bardzo łatwe i szybkie danie. Doskonale smakuje późnym latem i jesienią, gdy sezon na warzywa w pełni.
Dzięki pasteryzacji możemy zajadać się leczo z cukinii, papryki i pomidorów również zimą. Sprawdź, jak zrobić leczo na zimę w słoikach - podajemy sprawdzony przepis.
Dusimy wszystko razem, od czasu do czasu mieszając przez ok. Pomidory powinny puścić wystarczająco dużo soku, ale jeśli tak się nie stanie leczo można podlać odrobiną wody. Na koniec dodajemy czosnek przeciśnięty przez praskę, mieszamy i gorące leczo wkładamy do słoików. Idealne danie na kawałek lata w środku zimy. Kiedy robię leczo nie mam co prawda dokładnych proporcji, do przepisu postanowiłam ich użyć aby mniej więcej było wiadomo ile cze Zobacz więcej.
Obserwuj bloga Obserwujesz bloga kuchenny bałagan. Witam serdecznie Chciałabym się podzielić przepisem na pyszne leczo z cukinią do słoików na zimę. Z tak przygotowane lecza możemy bardzo szybko przyrządzić p.
Danie to można zapasteryzować w słoikach i zostawić sobie gotowe na inne okazje zimą, kiedy zabraknie nam czasu na przygotowanie obiadu lub kolacji. Uwielbiam taki warzywny mix, którym mogę się cieszyć cały rok. Pycha min łatwe przystępne. Słoiki są zawekowane już przynajmniej miesiąca, ale dopiero dziś znalazłam chwilę, by zaproponować Wam przepis na leczo do słoików na zimę.
Nadmiar cukinii i pomidorów w ogrodzie sprawił, że musiałam je jakoś wykorzystać. Dobrze mieć pod ręką takie weki, gdy np. D ziś na blogu przepis na pyszne leczo do słoika z cukinią. Przetwory Marynowana papryka z cukinią do słoików na zimę. Dawniej, aby cieszyć się zimą jego wybornym smakiem, zazwyczaj je mroziłam.
W ubiegłym roku jednak moje obie zamrażarki były tak wypełnione po brzegi owocami i grzybami, że na leczo nie starczyło już miejsca. Pamiętaj tylko, aby wkładać gorące leczo od razu do słoików i dobrze zakręć wieczka. Naprawdę nie trzeba nic więcej!
Powodzenia i pozdrawiam! Też robię takie leczo na zimę. Super, że można cieszyć się smakiem własnych warzyw nawet zimą. Do wyparzonych, czystych słoików nakładamy gorące Leczo, na wierzch do każdego słoika wlewamy po łyżce stołowej oleju i szybko natychmiast zakręcamy.
Odstawiamy na szafkę, stawiając słoiki na dekielkach czyli do góry dnem. Kiedy już ostygną, wkładamy do dużego garnka z.
Dodatek kiełbasy śląskiej lub jałowcowej nada wykwintnego aromatu. Sprawdź nasze doskonałe przepisy na leczo do słoików! W tym materiale zgromadziłyśmy tradycyjne i bardziej wyszukane pomysły na przetwory z papryki. Zaczynamy od dżemu z papryki, następnie proponujemy paprykę w oliwie, leczo z papryki, pastę z papryki i sałatkę z papryki do słoików.
Składniki na słoików 550ml: średnia cukinia (ok. kilograma) cebule papryki (u mnie czerwone) średnich marchwi. Jeżeli chcemy przetrzymać na zimę musimy pasteryzować. Do wykonania smacznej i pożywnej sałatki warzywnej do słoików potrzebujemy dorodnej cukinii, papryki, cebuli i czosnku. Poniżej znajdziesz najbardziej popularne przepisy na przetwory z cukinii na zimę. Sałatka pasuje do dań mięsnych i jarskich.
Wszystkie z proponowanych przez nas. Nakładać do słoików i pasteryzować min. Doceń przepis: Zgłoś błąd w przepisie Zgłoś błąd w przepisie zim ę leczo słoika. Suszone pomidory z ziołami. Jak zrobić leczo na zimę?
Doskonale leczo smakuje późnym latem i jesienią, gdy pomidory i papryka jest najtańsza. A dzięki pasteryzacji możemy przygotować leczo do słoików na zimę, z cukinii, papryki i pomidorów również zimą. Cukinia na zimę jako dodatek do obiadu.
Podobnie może zostać przygotowana. W ostatnich dniach moja kuchnia przekształcona została w fabrykę przetworów. Razem z Mamą i Babcią naprodukowałyśmy ogromną liczbę słoików z rozmaitymi sałatkami, powidłami, kompotami, które idealnie sprawdzą się zimą. Wczoraj i dzisiaj smażyłyśmy śliwki na powidła i. Robię leczo na zimę z wszystkich składników, oprócz kiełbasy, Wkładam je do wyprażonych słoików, pasteryzuję minut do godziny. Potem tylko ja otworzę słój, dodaję kiełbasę.
Nigdy nic mi się nie zepsuło. Dusimy jeszcze ok minut, przyprawiamy do smaku przyprawami, jeszcze gorące leczo nakładamy so słoików, słoiki pasteryzujemy minut Uwaga. Nie dodajemy cebuli i czosnku ani wędliny, bo może się popsuć.
Podaję z pieczonymi lub gotowanymi ziemniakami, frytkami z selera itp z pieca czy z ryżem.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.