Po prostu taki biszkopt jest uniwersalny. Jak zrobić biszkopt – przygotowanie. Kiedy mamy już składniki, najważniejsze pytanie brzmi: jak zrobić biszkopt, który nie opadnie. Przyznaję, że robiłam to ciasto z ogromną obawą. Wychowałam się w stronach, gdzie biszkopt robi się z wielkim namaszczeniem i przekonaniem, że ciasto wymaga wiele delikatności i starania: najpierw ubijanie białek na sztywno ze szczyptą soli, potem dodawanie zbełtanych żółtek, delikatnie mieszając łyżką.
Nie są one złe od razu mówię. Kiedy chcesz zrobić ciasto lub tort w szybki sposób to stają się bardzo pomocne. Ale jeżeli masz czas to zrób swój własny biszkopt do ciasta. Na ciasto potrzebujemy: – jajek, – łyżek cukru, – łyżek mąki. Jednym z patentów na dobry biszkopt jest trzymanie jajek w temperaturze pokojowej przez około godziny przed pieczeniem.
Przelej masę do przygotowanej blaszki. Najlepiej nie wyjmować go od razu - przez około minut powinien pozostać w otwartym piekarniku. W przypadku biszkoptu rzucanego zrób podobnie. Do całkowitego ostygnięcia najlepiej odłożyć na całą noc. Mój biszkopt po upieczeniu ma na górze taką jakby skórkę, która odpada podczas krojenia lub jedzenia ciasta, np gdy jest na niej polewa czekoladowa.
Polewa odpada razem z tą skórką. Do tej pory czasem po prostu ją zrywałam. Czy Wam też się tak robi? Gdy ciasto się upiecze wyłącz piec i zostaw biszkopt na kilkanaście minut. Aby biszkopt się udał muszą być świeże jajka, bardzo dobrze ubite i najważniejsze - masa jajeczna musi być bardzo delikatnie połączona z mąką.
Przy intensywnym mieszaniu może wszysto siąść i biszkopt na pewno się nie uda. Szczerze mówiąc biszkopt jest dla mnie chyba najłatwiejszym ciastem. Niestety, jest to niezwykle kapryśne ciasto, które często opada lub pęka tuż po upieczeniu. Do jego wykonania trzeba się więc naprawdę przyłożyć i ostrożnie wykonywać każdą z czynności, które mają zapewnić nam uzyskanie doskonałego wypieku.
Każdy ma swój ulubiony i sprawdzony, który może dostał od mamy lub babci. Przepisów na biszkopt jest bardzo wiele. Z pozoru bardzo łatwe ciasto, ale może przysporzyć wiele problemów dla osób z mniejszym doświadczeniem. Jak ich uniknąć, jak upiec dobry biszkopt, który nie opadnie? Zapraszam do przeczytania artykułu.
Jednak na pokrojenie biszkoptu jest jeszcze kilka innych sposobów: 1. Możesz naciąć biszkopt dookoła ostrym nożem, a następnie przy użyciu mocnej bawełnianej nitki lub nici dentystycznej włożonej w nacięcie ścisnąć pętlę, która sama przetnie równiutko ciasto. Nitki możesz też użyć jak noża - przesuwając ją powoli raz w jedna stroną, a raz w drugą przyciągaj ją. Oto przepis na biszkopt, który zawsze się udaje!
Ciasto biszkoptowe należy do najdelikatniejszych ciast. Z biszkoptowego ciasta sporządza się spody do wykwintnych tortów, delikatne rolady, czy dietetyczne ciastka. Do prawdziwego biszkoptu nie dodaje się proszku do pieczenia i zapewniam nie ma zakalca a jest bardzo delikatny.
Taki robię na torty i na spody do ciast z owocami. Poncz do ciasta biszkoptowego to idealny dodatek, który nawilży ciasto i nada mu niepowtarzalnego smaku. Po dodaniu ponczu możesz ciasto przełożyć dowolnym kremem, jednak najbardziej smakowicie prezentuje się z bitą śmietaną i waniliowymi kremami. Biszkopt jest lekkostrawny, ale kaloryczny.
Robi się go z utartych na puch z cukrem żółtek, mąki i sztywnej piany. Masa powinna być gładka i puszysta, należy ją piec natychmiast po przygotowaniu, żeby nie opadła. Przygotowaliśmy też dla Was kalkulator, który pozwoli Wam obliczyć ilość pozostałych składników proporcjonalnie do ilości użytych jajek. Tak wyliczony przepis na biszkopt zawsze się sprawdzi i ciasto będzie doskonałą bazą do zdobienia. Wpisz ilość jajek w odpowiednie miejsce w kalkulatorze.
Sposób przyrządzenia: W tortownicy układamy biszkopty a na nich połówki truskawek. Zalewamy truskawkową galaretką. Znudził Ci się klasyczny biszkopt? Wstawiamy do zamrażarki - szybciej się zsiądzie.
Dodaj do ciasta zmielone migdały, na wierzch połóż pyszną masę z twarogu i pomarańczy. Jak się robi taki biszkopt z migdałami? Poznaj prosty przepis na biszkopt migdałowy.
Przygotowany biszkopt przelewamy do wcześniej przygotowanej formy – tylko spód wykładamy papierem do pieczenia. Boków nie smarujemy tłuszczem, ponieważ tłuszcz zmniejsza przyczepność ciasta do formy i ciasto tak dobrze nie wyrośnie, po środku utworzy się wybrzuszenie, a po upieczeniu opadnie. Puszysty, pachnący, rozpływający się w ustach biszkopt pozwala też tworzyć efektowne i wyśmienite torty na różne okazje. Jest ona równa i ładniej będzie wyglądała jako góra tortu. Ta górna zaś wyrówna się pod ciężarem ciasta.
Gorąco polecam też mój najlepszy przepis na racuchy drożdżowe tradycyjne. Do tortów, które ostatnio pojawiały się na ciastkożercach wykorzystałam ten przepis i muszę przyznać, że jestem nim zachwycona! Jeśli brakuje Wam praktycznych wskazówek zajrzyjcie do wpisu Jak upiec biszkopt, który nie opada – tam rozpisałam wszystko na triki i hacki ;) I jeszcze odpowiedź na często zadawane pytanie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.